حمله هوایی به یک بازار در اتیوپی؛ ده ها نفر کشته شدند

به گزارش مجله سامی، منابع خبری گزارش دادند که در یک حمله هوایی به یکی از بازارهای اقلیم تیگرای اتیوپی، ده ها نفر کشته شده اند و نیروهای نظامی از ورود کادر درمان به محل حادثه ممانعت می نمایند.

حمله هوایی به یک بازار در اتیوپی؛ ده ها نفر کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شاهدان عینی و یکی از کادر اتیوپی، امروز (چهارشنبه)، از حمله هوایی به منطقه تاگوگون در اقیلم تیگرای اتیوپی اطلاع دادند.

این گزارش تنها یک روز پس از انتشار گزارش هایی درباره وقوع جنگی جدید در مرکز اقلیم تیگرای اتفاق افتاده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، یک زن اتیوپیایی اطلاع داده است شوهر و دختر ده ساله او در این حمله هوایی زخمی شده اند.

این زن در این خصوص گفت: ما هواپیما را ندیدیم؛ اما صدای آن را شنیدیم. زمانی که انفجار رخ داد همه فرار کردند. ما پس از مدتی بازگشتیم تا مجروحان را خارج کنیم.

به رغم آنکه شمار دقیق کشته شدگان هنوز تعیین نشده؛ اما یکی از کادر درمان اتیوپی به نقل از شاهدان عینی و نیروهای امدادی به رویترز اطلاع داد که در این حمله ده ها تن کشته شده اند.

با این حال، سرهنگ گتنت آدان سخنگوی ارتش اتیوپی این حادثه را تأیید یا تکذیب نکرد؛ اما گفته است که ارتش اتیوپی غیرنظامیان را هدف قرار نمی دهد.

با این حال، سه تن از کادر درمان اتیوپی به رویترز اطلاع دادند که ارتش اتیوپی مانع رسیدن آمبولانس ها به محل حادثه شده است.

در عین حال، یک منبع پزشکی دیگر به رویترز خبرداد که حدود 20 تن از اعضای کادر درمانی با شش آمبولانس سعی بر خارج کردن مجروحان از محل حادثه داشته اند؛ اما نیروهای نظامی در یک ایست بازرسی آن ها را متوقف نموده اند.

منبع مذکور در این خصوص گفت: آن ها به ما گفتند که نمی توانیم توبوگا برویم. ما بیش از یک ساعت در ایست بازرسی در کوشش بودیم تا مذاکره کنیم؛ نامه ای از دفتر بهداشت داشتیم که آن را به آن ها نشان دادیم؛ اما آن ها گفتند که این یک دستور است.

دولت اتیوپی به ریاست آبی احمد از هشت ماه گذشته تا به امروز با گروه هایی مسلح در اقلیم تیگرای درگیر است.

در این هشت ماه درگیری، هزارن تن در این منطقه کشته و میلیون غیرنظامی دیگر آواره شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1732

به "حمله هوایی به یک بازار در اتیوپی؛ ده ها نفر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هوایی به یک بازار در اتیوپی؛ ده ها نفر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید