خبرنگاران اعلام تصمیمات فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق المپیک 2020

به گزارش مجله سامی، تهران - خبرنگاران - کمیته اجرایی فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق مسابقات المپیک 2020 توکیو، تصمیمات جدید را درخصوص مسابقات انتخابی المپیک و همچنین سایر موارد اتخاذ و خاطرنشان کرد.

خبرنگاران اعلام تصمیمات فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق المپیک 2020

در پی تعویق یک ساله بازی های المپیک توکیو 2020، کمیته اجرایی فدراسیون دنیای ژیمناستیک جلسه ای را به صورت ویدیو کنفرانس در خصوص موضوعات مطرح شده از جمله تغییر تاریخ، تاثیر جریان کنونی دنیای بحران سلامت در رویدادهای ژیمناستیک برگزار کرد.

تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد عبارتند از:

سهمیه های المپیک 2020 توکیو

در حالی که تقریبا 75 درصد از 324 سهمیه المپیک ژیمناستیک در حال حاضر اختصاص داده شده است، گسترش سریع ویروس کرونا مانع از برگزاری برنامه های به جامانده مسابقات مقدماتی شده است. برای این منظور، FIG میخواهد با همکاری نزدیک با فدراسیون های ملی میزبان و کنفدراسیون های قاره ای برای یافتن تاریخ جدید پس از مهار این ویروس و برطرف محدودیت های دولت برگزار کند. با توجه به اینکه مسابقات دنیای تک وسیله در باکو جمهوری آذربایجان که قبل از برگزاری فینال در تاریخ 23 اسفند متوقف شد، کمیته اجرایی تصمیم گرفته است که نتایج مرحله مقدماتی را به عنوان نتایج نهایی در نظر بگیرد و امتیازات رتبه بندی مطابق با آنها اعطا می گردد.

داوران و کتابچه مقررات امتیازگذاری داوری

کمیته اجرایی موافقت نموده است که هیچ تغییری در معیارهای انتخاب داوران برای بازی های المپیک 2020 توکیو ایجاد نکند، بنابراین داورانی که برای شرکت در بازی های المپیک 2020 توکیو دعوت شده اند مجددا برای سال آینده دعوت خواهند شد. همچنین تصمیم گرفته شد که کتابچه مقررات امتیازگذاری 2017 - 2020 در همه شاخه های ژیمناستیک تا انتها سال 2021 به قوت خود باقی بماند. کتابچه های جدید مقررات امتیازگذاری 2021 - 2020 ، که از تاریخ 1 ژانویه 2022 به مرحله اجرا در خواهد آمد ، سال آینده منتشر می گردد. برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی کلیه دوره ها و آزمون های داوری با تعویق یک سال به نوامبر 2021 موکول می شوند.

مسابقات قهرمانی دنیا

بحران سلامت منجر به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی دنیای آکروبات ژیمناستیک 2020 در سوئیس ، مسابقات دنیای ژیمناستیک آیروبیک در باکو و اولین مسابقات قهرمانی دنیای پارکور در هیروشیما ژاپن شد. FIG برای یافتن تاریخ های احتمالی جدید برای برگزاری این مسابقات در سال 2021 با فدراسیون های عضو در تماس است. در حال حاضر، هیچ برنامه ای برای جابجایی مسابقات قهرمانی دنیای 2021 درشاخه ژیمناستیک هنری در کپنهاگ، دانمارک و یا مسابقات قهرمانی دنیای ترامپولین در باکو وجود ندارد. فرایند نامزدی برای میزبانی مسابقات دنیای ژیمناستیک ریتمیک 2021 نیز ادامه دارد.

کنگره انتخابات

کمیته اجرایی همچنین درباره کنگره انتخاباتی که در اکتبر سال 2020 در آنتالیا ، ترکیه برنامه ریزی شده بود، بحث کرد. سناریوهای متنوعی در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به تعویق کنگره تا اکتبر 2021 اشاره نمود. کمیته اجرایی دوباره اوضاع را اواسط ماه مه ارزیابی خواهد نمود. بسته به تکامل بیماری همه گیر، تصمیم گیری نهایی را در اواسط ماه اردیبهشت یا خرداد اتخاذ می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 945

به "خبرنگاران اعلام تصمیمات فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعلام تصمیمات فدراسیون جهانی ژیمناستیک پس از تعویق المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید