درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران: نایب رئیس کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته گفت: درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر است.

درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است

جهت دریافت خدمات طراحی حیاط خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرنگاران، کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته، حمایت از حقوق صنف و خدمت رسانی به جامعه را مدنظر قرار داده است که باید گفت این کانون در گذشته کشوری بود ولی اکنون استانی است که البته تقاضا ها ارئه شده است تا مانند گذشته باشد.

این کانون طبق اساسنامه عمل نموده و به دنبال حمایت از سردفتران و دفتریاران بازنشسته و خانواده های آن هاست. به منظور آشنایی بیشتر با کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته به گفت و گو با مسئولان آن از جمله پرویز محمدی، نایب رئیس کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته و محمدحسین خداوردیان، مسئول روابط عمومی کانون در تمام ابعاد پرداختیم که در ذیل می خوانید.

کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته غیرسیاسی است

خبرنگاران: لطفاً بفرمایید کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته چه نهادی است؟

محمدی:کانون صنفی سردفتران بازنشسته، تشکلی صنفی، غیرسیاسی و غیر انتفاعی است که به منظور استفاده بهینه از توانایی های سردفتران و دفتریاران بازنشسته اسناد رسمی برای محیطی مناسب تر اهدافی را دنبال می نماید.

خبرنگاران: به طور کلی این کانون چه اهدافی را تعقیب می نماید؟

محمدی: اهداف کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته شامل حفظ و اعتلای ارزش ها و وجهه اجتماعی سردفتران و دفتریاران بازنشسته و یاری به ایجاد گسترش و نهادینه شدن روحیه مشارکت جمعی و فعالیت های مدنی در بین اعضای کانون، سازماندهی و حمایت سردفتران و دفتریاران بازنشسته یا از کار افتاده و اعضای خانواده آن ها برای اعتلای شخصیت و بهبود معیشت و مطالبه حقوق آنان از مراجع مربوطه است.

همچنین برنامه ریزی و کوشش برای تأمین امکانات لازم و مناسب برای پر کردن اوقات فراغت اعضای کانون و خانواده آن ها و حمایت از افکار مثبت و استعداد های اعضای کانون، ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی از طریق به کار گیری توانمندی های اعضا از دیگر اهداف کانون محسوب می گردد.

کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته منبع درآمدی ندارد

خبرنگاران: درآمد کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته از کجا تأمین می گردد؟

محمدی: کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته منبع درآمدی ندارد و هزینه های ضروری آن از طریق اعضای هیئت مدیره و احیاناً از محل پرداخت حق عضویت تأمین می گردد ولی در هر حال درآمد ثابت و قابل ذکری ندارند.

خبرنگاران: در مورد صندوقی که حقوق سردفتران و دفتریاران بازنشسته از سوی آن پرداخت می گردد، شرح دهید؟

محمدی: سردفتران بازنشسته در طول خدمت خود مبالغی را به حساب کانون سردفتران و دفتریاران مرکز واریز نموده اند که پس از پرداخت بیمه و بازنشستگی طبق ماده 56 قانون دفاتر، موجودی حساب را باید صرف خرید اوراق قرضه یا اسناد خزانه نموده یا در بانک ملی سپرده گذاری نمایند و از سود آن در صندوق تعاون برای پرداخت وام استفاده نمایند.

اعضای هیئت مدیره کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته طبق قانون تشکیل می گردد

خبرنگاران: در مورد اعضای هیئت مدیره کانون شرح دهید و بفرمایید که چگونه مشخص می گردد؟

محمدی: اعضای هیئت مدیره کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته در مجمع عمومی با حضور نماینده وزارت کشور و طبق قانون تشکیل می گردد و 5 نفر عضو اصلی که 4 نفر سردفتر بازنشسته و یک دفتریار بازنشسته و 2 عضو علی البدل از میان اعضای اصلی انتخاب می شوند.

اعضای هئیت مدیره فعلی کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته شامل محمد شیخ الرئیس، پرویز محمدی، مصطفی گلپایگانی، حمزه طبیبی، محمود علی سیروس به عنوان اعضای اصلی انتخاب شده اند.

خبرنگاران: آیا سردفتران و دفتریاران بازنشسته که عضو کانون نبوده و حق عضویت نپرداخته باشند، مزایایی دریافت می نمایند؟

محمدی: خدمات کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته به صورت عام است و اگر خدمتی ارائه کنیم و کاری به نفع بازنشسته صنف گردد از حدمات آن همه سردفتران و دفتریاران بازنشسته منتفع می شوند منتهی کسانی که عضو نیستندو حق عضویت پرداخت نمی نمایند حق شرکت در انتخابات آن را ندارند.

خبرنگاران: کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته چه اقداماتی انجام داده و درباره استانی شدن و از کشوری در آمدن آن شرح دهید؟

محمدی: ابتدا تاسیس و ثبت آن با حسن نیت بوده و با توجه به متن اساسنامه تصویبی و پروانه صادره فعالیت آن کشوری شد و در تمدید پروانه فعالیت آن را به استانی محدود کردند.

چون تعداد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در استان های مختلف کشور بسیار معدودند به طوری که در برخی از استان ها فقط یک یا دو نفر سردفتر بازنشسته است و در برخی استان ها 5 الی 6 نفر لذا به منظور خدمت رسانی بیشتر در این خصوص مکاتبه و اقدام لازم به عمل آمده و منتظر دستور مقتضی هستیم.

درآمد یک بازنشسته کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است

خبرنگاران: مرکز کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته کجاست؟

خداوردیان: هنگام تأسیس مرکز آن خیابان جمهوری بود که اکنون در خیابان مطهری، خیابان اکبری، خیابان صحاف زاده، پلاک 38 منتقل شده ایم.

خبرنگاران: آیا تمام اعضای کانون، بازنشسته هستند؟

محمدی: کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته دارای 3 نوع عضو خواهد بود. ابتدا اعضای اصلی که دارای حق رای بوده و مکلف به پرداخت حق عضویت هستند و بعد اعضای افتخاری که دارای مطالعات و تحقیقات علمی ممتاز بوده یا به عنوان پیشکسوت در یکی از رشته های حقوق و امور ثبتی شناخته شده و با پیشنهاد هئیت مدیره، توسط مجمع عمومی انتخاب می شوند.

اعضای دیگر اعضای وابسته که شامل بازماندگان(همسر و فرزندان)، اعضای اصلی کانون و مستمری بگیران و سایر افرادی می گردد که طبق ضوابط اسناد رسمی برای آنان مستمری یا مقررات ماهیانه مشخص و پرداخت می گردد.(این اعضا فاقد حق رای هستند).

خبرنگاران: هر سردفتر بازشسته به طور کلی چه میزان درآمد دارد؟

محمدی: درآمد یک بازنشسته کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر است.

خبرنگاران: به نظر شما باید درآمد هر سردفتر بازنشسته چه میزان باشد؟

محمدی: با در نظر دریافت میزان تورم و هزینه زندگی، از نظر معیشت و سلامت سردفتر و دفتریار بتواند زندگی خود را بگذراند.

خداوردیان: بر حسب تورم میزان مبلغی که برای هر بازنشسته در نظر گرفته می گردد، تغییر کند.

کانون سردفتران تهران باید جهت بیمه بازنشستگی به سردفتران و دفتریاران بازنشسته اقدام کند

خبرنگاران: ارتباط کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته با کانون سردفتران و دفتریاران تهران چگونه است؟

خداوردیان: کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته نهادی مستقل و دارای اساسنامه مستقل بوده و بر اساس آن اداره می گردد و پاره ای از اهداف آن توسط آقای محمدی در سطور بالا بیان شد ولی کانون سردفتران و دفتریاران تهران تشکیلاتی است که بر اساس قانون مصوب سال 54 اداره می گردد.

وظایف آن در ماده 66 همان قانون بیان شده است و ارتباط ما با یکدیگر به این صورت است که چون سردفتران بازنشسته در طول خدمت خود درصدی از درآمد خود را به حساب کانون مذکور واریز نموده اند که برابر مقررات آن کانون باید برای بیمه بازنشستگی و پرداخت مستمری به ورثه سردفتران و دفتریاران بازنشسته و متوفی اقدام کند.

خبرنگاران: آیا کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته مزایای کانون سردفتران شاغل را داراست؟

خداوردیان: خیر. کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته هیج منبع درآمدی ندارند ولی کانون سردفتران و دفتریاران تهران درآمد های مختلف به صورت های گوناگون برای خود منظور داشتند.

خبرنگاران: چه درخواستی از مقامات دارید؟

محمدی: درخواست حمایت داریم. با توجه به این که کانون صنفی سردفتران و دفتریاران بازنشسته غیر انتفاغی است و طبق اساسنامه از حقوق صنف دفاع می نماید و تجربیات و امکانات اعضای خود را در جامعه برای اشخاصی که احتیاج دارند، قرار می دهد، انتظار حمایت دارد.

گفت و گو از انسیه آبشاری خبرنگار حقوقی و قضایی خبرنگاران

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 771

به "درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است" امتیاز دهید

1 کاربر به "درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد سردفتران و دفتریاران بازنشسته در حد اجاره یک آپارتمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید