ساعت کاری ادارات تهران شناور می گردد؟ ، توضیحات استاندار تهران

به گزارش مجله سامی، استاندار تهران درباره طرح شناورسازی ساعات کاری ادارات در تهران توضیحاتی ارائه داد.

ساعت کاری ادارات تهران شناور می گردد؟ ، توضیحات استاندار تهران

به گزارش خبرنگاران، علیرضا فخاری گفت: به منظور مدیریت ترافیک تهران تصمیم گرفته شد که طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات سال جاری اجرایی گردد. در این چند ماه اخیر نتایج این طرح بصورت دقیق آنالیز نشده اما طبق گفته کارشناسان حمل و نقل و ترافیک اجرای این طرح در کاهش ترافیک زمان اوج تردد مردم موثر بوده است.

استاندار تهران ادامه داد: بزودی با حضور کارشناسان و دستگاه های مربوطه این طرح بصورت دقیق آنالیز خواهد شد و در صورت موثر بودن و احتیاج به اجرای آن این طرح را نیز برای سال آینده تمدید می کنیم. مسائل اصلی شهر تهران به موضوع آلودگی هوا و ترافیک اختصاص دارد که این مسائل در کوتاه مدت قابل انجام نیست.

به گفته استاندار تهران، باید برنامه ها بصورت کوتاه و بلندمدت اجرایی گردد و تهران بشدت به نوسازی و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی احتیاج دارد.

براساس اعلام استانداری تهران طرح شناورسازی 2 ساعته فعالیت ادارات شهر تهران اجرا شد و به منظور کاهش پیک ترافیکی مهر، مقرر شد آغاز کار ادارات و سازمان های شهر تهران از ساعت هفت تا 9 صبح به صورت شناور در نظر گرفته گردد.

مطابق این مصوبه تغییری در مقدار حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت سرانجام کار در همان روز به صورت شناور معین می گردد. ساعت آغاز خدمات رسانی بانک ها نیز ساعت هفت صبح و زمان حضور کارمندان در بانک هم ساعت 6:30 اعلام شد.

همه ساله با بازگشایی مراکز آموزشی حجم ترافیک مرکز در مهرماه افزایش قابل توجهی داشته و با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو لازم است که در این خصوص مدیریتی در زمان رفت و آمد کارکنان دولت و دانش پژوهان انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1401 بروزرسانی: 6 اسفند 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2248

به "ساعت کاری ادارات تهران شناور می گردد؟ ، توضیحات استاندار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت کاری ادارات تهران شناور می گردد؟ ، توضیحات استاندار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید