شرایط حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز از فردا

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به شرایط رنگ بندی شهرهایی که اخیرا به دلیل بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی با طغیان بیماری روبرو شده و تغییر رنگ به نارنجی و قرمز داده اند، اظهار کرد: دستورالعمل های اجرایی در مناطق مختلف از جمله شهرهای نارنجی و قرمز منتشر شده است و این شیوه نامه مصوب ستاد ملی مقابله با کروناست.

شرایط حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز از فردا

معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد: در شرایط کنونی و بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا در مناطق نارنجی یک سوم کارمندان مشاغل ضروری و مهم باید به صورت دور کاری کارهای محوله را انجام دهند؛ سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری کارهای خود را انجام دهند.

حریرچی در مورد نحوه حضور کارمندان ادارات در مناطق و شهرهای قرمز اضافه کرد: براساس آخرین دستورالعمل ستاد ملی کرونا در این مناطق در ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری حضور کارمندان به نصف کاهش پیدا می نماید و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار کارهای مربوطه را انجام دهند البته نحوه دورکاری کارمندان با موافقت مدیر هر قسمت خواهد بود.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: در شهرهای قرمز و در سایر اداراتی که خدمات غیر ضروری ارائه می دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار کارهای مربوطه را باید انجام دهند.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که چرا بعضی ادارات هنوز درباره نحوه فعالیت کارمندان خود برای فردا تصمیمی اتخاذ نکرده اند، گفت: به عنوان متولی بهداشتی کشور دستورالعمل های بهداشتی را ابلاغ می کنیم و در این باره باید دستگاه های مربوط تصمیم گیری نمایند.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1593

به "شرایط حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید