شرایط مالیات پزشکان با درآمد بالای 1.6 میلیارد تومان

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: مهلت ارسال اظهارنامه و فرم مالیاتی تبصره ماده 100 افراد حقیقی با پیگیری اتاق اصناف و سازمان نظام پزشکی توسط ستاد ملی کرونا تا 15 تیر ماه تمدید شد.

شرایط مالیات پزشکان با درآمد بالای 1.6 میلیارد تومان

به گزارش اقتصدنیوز به نقل از مهر، محمد جهانگیری اضافه نمود: با توجه به تمدید مهلت در حال حاضر گروه های مختلف از اعضای سازمان باید اقداماتی انجام دهند. برای مثال واجدین استفاده از تبصره 100 که مالیات سال 98 آنها قطعی شده است هر چه سریع تر فرم مالیاتی تبصره 100 را ارسال نمایند. گروه دیگر اعضا کسانی هستند که مالیات سال 98 آنها قطعی نشده است، حتماً پیگیر قطعی شدن مالیات سال 98 خود باشند و با قطعی شدن این مالیات اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: همکارانی که سال اول فعالیت مالیاتی آنها است یا به هر دلیلی مالیات سال 98 در این مقطع زمانی قطعی نمی شود یا میزان درآمد آنها بیش از یک میلیارد و 620 میلیارد تومان بوده هم در اسرع وقت نسبت به تنظیم اظهارنامه اقدام نمایند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: همکارانی که در مؤسسات پزشکی فعالیت می کردند این نکته را بدانند که اگر هنگام دریافت حق الزحمه خود از مراکز کسر 10 درصد مالیات علی الحساب داشته و این مبلغ به سازمان مالیاتی پرداخت شده ولی در محاسبات مالیاتی آنها محاسبه نشده است پیگیر ثبت این پرداخت در پرونده مالیاتی خود باشند زیرا در هنگام محاسبه تبصره ماده 100 یا ارائه اظهارنامه میزان پرداخت 10 درصد آنها لحاظ خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1735

به "شرایط مالیات پزشکان با درآمد بالای 1.6 میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مالیات پزشکان با درآمد بالای 1.6 میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید