شهنازی: امکانات اندونزی برای بازی های آسیایی متوسط است، شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک با نگاه حمایتی اعزام می شوند

به گزارش مجله سامی، دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: تعدادی از رشته های پایه مثل شنا، ژیمناستیک و دوومیدانی با نگاه حمایتی به بازی های آسیایی 2018 در اندونزی اعزام خواهند شد.

شهنازی: امکانات اندونزی برای بازی های آسیایی متوسط است، شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک با نگاه حمایتی اعزام می شوند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی در خصوص برنامه های اعزام و تدارکات کاروان ایران در بازی های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا گفت: با توجه به برگزاری منظم و متعدد جلسات ستاد بازی های آسیایی، پاراآسیایی، المپیک و پارالمپیک که با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان وی، رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک، سرپرست کاروان و روسای فدراسیون ها مربوط تشکیل شده است، تقریباً بیشتر رشته ها معین شده اند، سرپرست کاروان نیز به طور جداگانه جلساتی با تک تک فدراسیون ها داشته که تعداد نفرات اعزامی نیز معین شده اند و به تایید ستاد بازی ها نیز رسیده است.

وی با بیان این مطلب که سعی بر این بوده تا کاروانی کیفی برای کسب نتایج خوب و مدال های رنگارنگ به این مسابقات اعزام کنیم، اضافه نمود: پیش بینی ها بر اساس نظر فدراسیون ها بود و توسط کارشناسان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک آنالیز شد و نهایتاً در ستاد عالی بازی ها به تایید رسید. البته تعدادی از رشته های پایه مثل شنا، ژیمناستیک و دوومیدانی با نگاه حمایتی به این مسابقات اعزام خواهند شد. در خصوص فوتبال هم جلسه ای با مهدی تاج در ستاد عالی بازی ها داشتیم که وی گزارشی از وضعیت تیم فوتبال امید ارائه کرد و ستاد نیز این اختیار را به فدراسیون واگذار کرد تا در اسرع وقت کادر فنی و نفرات تیم را معین کند.

شهنازی در خصوص امکانات و وضعیت جاکارتا، محل برگزاری بازی های آسیایی 2018 نیز گفت: اصغر رحیمی به عنوان رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی از طرف کمیته ملی المپیک بازدیدی از امکانات جاکارتا داشته است که در مجموع ما امکانات میزبان را متوسط ارزیابی می کنیم.

وی ادامه داد: به نظر می رسد کشور میزبان مقداری از لحاظ سخت افزاری و حتی نرم افزاری و نیروی انسانی برگزاری مسابقات، در حد متوسط است که امیدواریم هر چه به زمان برگزاری نزدیک تر می شویم کمبودها و نواقص سخت افزاری در سالن ها و مکان های برگزاری مسابقات برطرف شوند. باید توجه داشته باشیم این مسابقات در یک نقطه متمرکز نیست و در چند شهر برگزار می گردد که حدود 400، 500 کیلومتر از جاکارتا فاصله دارند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که چه اقدامات و رایزنی هایی برای اعتراض یا برطرف نواقص سخت افزاری و نرم افزاری میزبان مسابقات آسیایی انجام داده اید؟ گفت: هم ما و هم سایر کشورها نگرانی ها را به کمیته برگزاری مسابقات و شورای المپیک آسیا که در این زمینه مسئولیت دارند اعلام نموده ایم که در نهایت کمیته برگزاری مسابقات هم به کشورها و هم به شورای المپیک آسیا قول داده است که نواقص را چه در بحث اسکان و چه در سایر موارد سخت افزاری و نرم افزاری برطرف و شرایط را مهیا کند.

وی همچنین در خصوص برنامه های کمیته ملی المپیک برای المپیک جوانان که سال جاری در بوینس آیرس آرژانتین برگزار خواهد شد، گفت: نگاه IOC به المپیک جوانان نگاهی اجتماعی و فرهنگی است هر چند که کشورهای مختلف به فکر مدال آوری و کسب نتایج خوب نیز در این مسابقات هستند و مثل المپیک تابستانی ورزشکاران باید برای حضور در این مسابقات کسب سهمیه نمایند.

شهنازی گفت: تا امروز 18 تا 20 ورزشکار ایرانی در چند رشته توانسته اند سهمیه المپیک جوانان را کسب نمایند و آخرین آن کسب سهمیه تنیس روی میز بود که برای اولین بار رخ داد. امیدواریم 30 تا 35 نفر از ورزشکاران جوان ما بتوانند سهمیه المپیک جوانان را کسب نمایند و ما در این دوره با قدرت بیشتری ظاهر شویم.

وی با اعلام این که هیئت اجرای کمیته ملی المپیک اصغر رحیمی را به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک جوانان انتخاب نموده است، ادامه داد: سرپرست کاروان المپیک جوانان مرتب با کمیته برگزاری مسابقات در ارتباط است و مقررات بازی ها، کسب سهمیه و تعداد نفرات را اخذ و به فدراسیون ها اعلام می نماید. فدراسیون ها نیز در حال کوشش برای اعزام های کسب سهمیه هستند تا ان شاالله در این مسابقات که تقریبا یک ماه بعد از بازی های آسیایی جاکارتا برگزار خواهد شد موفقیت خوبی داشته باشیم. در مجموع دیدگاه ( IOC ) به المپیک جوانان قهرمانی نیست بلکه با هدفی اجتماعی و فرهنگی به فکر آماده سازی این رده سنی برای مسابقات مهم و المپیک های تابستانی آینده هستند.

شهنازی در خاتمه با تشکر از دقت نظر وزیر ورزش و جوانان به مسائل رشته های اعزامی به بازی های آسیایی و المپیک گفت: سلطانی فر همراه و همزمان با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، با نظم و دقت خاصی جلسات ستاد بازی ها را برگزار و تمام رشته ها را به صورت مقایسه ای و با آمار دقیق رصد می نمایند که بسیار کار جالب و مثبتی است و در کنار آن نیز جنبه های حمایتی از رشته های ورزشی نیز لحاظ می گردد. کمیته ملی المپیک هم با تمام توان از همه رشته ها حمایت های لازم را انجام خواهد داد تا ان شاالله موفقیت های زیادی برای ورزش کشور کسب گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 468

به "شهنازی: امکانات اندونزی برای بازی های آسیایی متوسط است، شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک با نگاه حمایتی اعزام می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهنازی: امکانات اندونزی برای بازی های آسیایی متوسط است، شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک با نگاه حمایتی اعزام می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید