فتحی: پرسپولیسی ها تا فهمیدند رأی سوپرجام به نفع آنهاست، سوار موج شدند، روزهای خوبی در انتظار استقلال خواهد بود

به گزارش مجله سامی، سرپرست باشگاه استقلال گفت که مدیران باشگاه پرسپولیس زمانی که متوجه شدند رأی سوپرجام به نفع آنهاست، اعلام کردند که در این مسابقه بازی می نمایند.

فتحی: پرسپولیسی ها تا فهمیدند رأی سوپرجام به نفع آنهاست، سوار موج شدند، روزهای خوبی در انتظار استقلال خواهد بود

به گزارش خبرنگاران، امیرحسین فتحی درباره لغو دیدار استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال گفت: از کارشناسان می پرسم. آیا وقتی یک تیم 9،8 روز دیگر بازی سختی دارد و بازی رفت هم آن نتیجه رقم خورد، اگر آن تیم 7 بازیکن خود اصلی خود را در اردو نداشته باشد، می تواند هماهنگ باشد؟ آیا روند تیم مختل نمی گردد؟ 6 بازیکن ما در تیم ملی ایران و طارق همام هم در تیم ملی حضور دارد. آیا کی روش می پذیرفت هفت بازیکن اصلی خود را در ترکیب و اردو نداشته باشد؟

وی ادامه داد: بازی استقلال یک دیدار ملی خواهد بود. در این مسابقه استقلال متعلق به تهران نیست، بلکه این تیم و پرسپولیس تیم ملی کشور هستند. هماهنگ نبودن با این دو تیم به فوتبال ملی ضربه می زند. وقتی به جایی نمی رسد، باید به طرفداران بگوییم چه اتفاقی می افتد. ما صبح و بعد از ظهر در غیاب هفت ملی پوش تمرین می کنیم. با دوستان صحبت کردم که بازیکنان در اختیار ما باشند.

سرپرست باشگاه استقلال درباره دیدار دوستانه قطر در غیاب بازیکنان تیم های الدحیل و السد مطرح کرد: قطعاً می شد چنین کاری در تیم ملی ایران صورت بگیرد. استقلال در آسیا بازی ملی بسیار سخت و مهمی دارد. حدود 5،4 ماه به جام ملت های آسیا باقی مانده و ازبکستان هم اعلام نموده که از بازیکنان اصلی خود مقابل ایران استفاده نمی نماید. استقلال چند روز دیگر بازی سختی دارد و باید تیم خود را تقویت کند. امیدوارم این موارد در اردوهای بعدی رعایت گردد.

فتحی که با برنامه رادیویی تهران ورزشی گفت وگو می کرد، درباره دعوت 6 بازیکن از استقلال به تیم ملی گفت: وقتی سرمربی از یک تیم 6 بازیکن دعوت می نماید، این نشانه خوبی است. ما ایراد نمی گیریم که سرمربی تیم ملی بازیکنی دعوت نکند یا بازیکنان زیادی از تیم ما دعوت کند. بحث من در این مقطع زمانی است. ما دعوت این تعداد بازیکن به تیم ملی را به فال نیک می گیریم و این را نشانه توانایی بازیکنان خود می دانیم، اما این اتفاق، فرصت هماهنگ شدن را از تیم و بازیکنان استقلال می گیرد.

وی در مورد نامه روز گذشته (جمعه) رضا افتخاری سرپرست پیشین باشگاه استقلال درخصوص اتفاقات این باشگاه گفت: متن این نامه را خواندم، اما اجازه دهید در این مقطع درخصوص این موضوع صحبت نکنم. طرفداران و کارشناسان که اخبار ما و اتفاقات استقلال را لحظه به لحظه دنبال می نمایند، بهتر می توانند قضاوت نمایند.

سرپرست باشگاه استقلال درخصوص اینکه افتخاری گفته بود در دعوتنامه باشگاه برای یازالده، جذب او منوط به تست پزشکی بود، توضیح داد: این اشتباه محض است. این اتفاقات به خاطر عدم اگاهی، جهل به مقررات و نداشتن دانش حقوقی و حقوق ورزشی بوده که مبادرت به صدور دعوتنامه با آیتم های ریز کردند که حقی برای بازیکن ایجاد می گردد که بتواند شکایت کند. وقت و هزینه باشگاه در این خصوص تلف می گردد و احتمال محکومیت 400،300 هزار دلاری هم وجود دارد. اصلاً اگر دلار هزار تومان هم باشد، چرا بازیکنی که یک دقیقه هم برای تیم بازی ننموده، باید از باشگاه پول بگیرد؟ این اتفاق به خاطر اشراف نداشتن به مقررات است که چنین اتفاقی رخ می دهد.

فتحی گفت: اگر در این پرونده اشتباه نگردیده، بازیکن نمی توانست شکایت کند یا شکایتش به نتیجه نمی رسید. اگر شکایت صحیح نباشد، در مراجع بین المللی نمی پذیرند و اگر رأی به سود ما یا طرف مقابل صادر گردد، به دفاعیات طرفین بستگی دارد. در مجامع بین المللی و ورزشی عرف نیست که دعوتنامه حاوی نکاتی باشد که برای بازیکن حقی ایجاد کند.

وی در مورد اعتراض باشگاه استقلال به پیروزی سه بر صفر پرسپولیس در دیدار سوپرجام توضیح داد: منتظر ابلاغ رسمی این رأی هستیم تا در دادگاه حکمیت ورزش مطرح کنیم. به جد و شدت، حق باشگاه هستیم و لحظه ای درنگ نمی کنیم و از حق مان کوتاه نمی آییم. این رأی خلاف مقررات بود و بازی باید برگزار گردد.

سرپرست باشگاه استقلال در این مورد که چرا با وجود معین بودن تاریخ سوپرجام، آبی پوشان در این دیدار حاضر نشدند، گفت: در این مدت من در باشگاه استقلال حضور نداشتم و مربوط به مدیریت قبلی است. در هیچ جای پرونده در فدراسیون، نامه ای از باشگاه استقلال مبنی بر شرکت نکردن استقلال در سوپرجام نیست. استقلال به دلایل منطقی خواستار تغییر زمان بازی بوده و پرسپولیس هم راضی به این بازی نبود. مصاحبه های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم آمده که این تیم، آماده بازی نیستند. با این حال وقتی دیدند فدراسیون فوتبال می خواهد بازی را 3 بر صفر به سود پرسپولیس اعلام کند، سوار موج شدند و گفتند قبول می کنیم که بازی کنیم. زمان بازی منطقی نبوده است. چون تیم ها در هفته اول هم آماده نبودند، چه برسد به یک هفته قبل از آن. سوپرجام فوتبال ایتالیا در تعطیلات نیم فصل و در کریسمس برگزار می گردد، آیا فوتبال ما از آنها خیلی بالاتر است؟ استقلال گفت که زمان بازی تغییر کند.

فتحی در پاسخ به این پرسش که آیا مطالبات همه طلبکاران باشگاه تسویه گردیده است یا خیر، گفت: خیر. در حال تسویه حساب هستیم.

وی در این مورد که به نظر می رسد استقلال و پرسپولیس به قدمت تاریخ بدهکار هستند، گفت: متأسفانه همینطور است. ما تنها پرونده های موجود در فدراسیون یا AFC را تسویه کردیم و مطالبات بقیه طلبکاران را هم مطابق برنامه زمان بندی پیگیری می کنیم.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد شرایط این تیم گفت: در شرایط بسیار خوب و مطلوبی به سر می بریم و تمرینات تیم منظم است. همه چیز رو به راه است و طرفداران استقلال و فوتبال نگران نباشند. چون با حمایت آنها، روزهای خوب و خوشی در انتظار استقلال خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 22

به "فتحی: پرسپولیسی ها تا فهمیدند رأی سوپرجام به نفع آنهاست، سوار موج شدند، روزهای خوبی در انتظار استقلال خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتحی: پرسپولیسی ها تا فهمیدند رأی سوپرجام به نفع آنهاست، سوار موج شدند، روزهای خوبی در انتظار استقلال خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید