نحوه انتخاب متقاضیان مسکن ملی تغییر خواهد نمود

به گزارش مجله سامی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انتخاب متقاضیان در مرحله دوم بر اساس اولویت ها خواهد بود و شاید آن ها به وسیله قرعه کشی انتخاب نشوند.

نحوه انتخاب متقاضیان مسکن ملی تغییر خواهد نمود

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران ، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا ساعت 24 شنبه 24 اسفند بیش از یک میلیون نفر در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند، گفت: با راه اندازی ثبت نام به وسیله پیامک میزان استقبال از طرح اقدام ملی مسکن بسیار افزایش یافت به طوری که در طی چند روز گذشته بیش از 700 هزار نفر به وسیله پیامک ثبت نام خود را انجام داده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: امروز یکشنبه آخرین فرصت ثبت نام مسکن ملی در شهر تهران و 4 شهر دیگر است و تمدید ثبت نام در این شهر ها وجود نخواهد داشت.

او اضافه نمود: تا به امروز یک میلیون و 300 هزار نفر در کل کشور با تجمیع ثبت نام مرحله اول، ثبت نام نموده اند البته میزان استقبال در این مرحله بسیار بیشتر بوده است.

محمودزاده با اشاره به اینکه کسانی که در استان تهران می خواهند ثبت نام داشته باشند، گفت: اگر ساکن کلانشهر ها باشند مسئله ای برای ثبت نام در شهر های اطراف وجود ندارد چرا که اگر متقاضی 5 سال سابقه سکونت در کلانشهر ها را داشته باشد می تواند مشمول ثبت نام در شهر های جدید اطراف باشد.

او اضافه نمود: ثبت نام به وسیله پیامکی را برای متقاضیان راه اندازی نموده ایم تا به دلیل شیوع ویروس کرونا و دسترسی به اینترنت پر سرعت مجبور به خروج از واحد های مسکونی خود نشوند بنابراین از متقاضیان درخواست می کنیم که به هیچ عنوان برای ثبت نام از واحد های مسکونی خود خارج نشوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: کسانی که پیامک ارسال نموده اند منتظر باشند که بعد از شیوع ویروس کرونا با آن ها تماس گرفته خواهد شد و برای تکمیل اطلاعات خود می توانند در آن دوره وارد سامانه شوند بنابراین به هیچ عنوان نگران ثبت نام نباشند.

محمودزاده با اشاره به اینکه دوشنبه 26 اسفند ماه آخرین روز از ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای 4 شهر باقی مانده است، گفت: بعضی از استان ها شهرهایشان زمین هایی برای طرح اقدام ملی مسکن تأمین ننموده بودند که بلافاصله بعد از تأمین کردن اراضی ظرفیت برای این شهر ها ایجاد شد و فردا برای بعضی از شهر های استان قزوین، کرمان، فارس، خراسان رضوی ثبت نام انجام می گردد و متقاضیان در این شهر ها حتماً اگر دسترسی به اینترنت نداشته باشند به وسیله پیامک ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن بلافاصله با پر شدن ظرفیت ها سایت دیگر امکان ثبت نام را نداشت، اضافه نمود: در این مرحله سعی کردیم مردم بدون داشتن اینترنت پر سرعت هم ثبت نام را انجام دهند و بعد از اتمام ثبت نام بر اساس شاخص هایی که معین شده متقاضیان انتخاب خواهند شد.

او اضافه نمود: در این دوره انتخاب متقاضیان بر اساس اولویت ها و شاخص های جدید انتخاب خواهند شد که این موضوع شرایط را برای مسئولان وزارت راه و شهرسازی سخت تر خواهد نمود.

محمودزاده گفت: شاید انتخاب متقاضیان به وسیله قرعه کشی صورت نگیرد و متقاضیان با داشتن اولویت ها و شاخص هایی متفاوت تر از سایر افراد انتخاب شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این دوره میزان اقدامات و پالایش هایی که باید از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی انجام گردد بسیار سخت تر شده است، گفت: پالایش بلافاصله بعد از تعطیلات نوروز شروع خواهد شد و فردا در ساعت 24 ثبت نام متقاضیان به اتمام خواهد رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 اسفند 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 801

به "نحوه انتخاب متقاضیان مسکن ملی تغییر خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه انتخاب متقاضیان مسکن ملی تغییر خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید