نظامیان آمریکایی 1میلیارد یورو هزینه روی دست آلمان گذاشته اند

به گزارش مجله سامی، یک کارشناس اروپایی در گزارشی هزینه های آلمان طی 10 سال گذشته برای نیروهای آمریکایی را مورد آنالیز و ارزیابی قرار داده است.

نظامیان آمریکایی 1میلیارد یورو هزینه روی دست آلمان گذاشته اند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

ابی کارتر، کارشناس مسائل آلمان در وبگاه آلمانی آی ام اکسپت در گزارشی نوشت: طی 10 سال گذشته، دولت فدرال آلمان بیش از یک میلیارد یورو را برای استقرار نیروهای آمریکایی هزینه نموده است.

وی در گزارش خود به داده های وزارت دارایی آلمان استناد، و اشاره نموده است: پس از تصمیم ترامپ برای خروج 9 هزار و 500 نفر از نظامیان آمریکایی از آلمان، نحوه و میزان هزینه های برلین برای نیروهای آمریکایی در خاک آلمان، مهم شده است.

نویسنده به عنوان کارشناس مسائل آلمان در این گزارش آورده است: آلمان طی 10 سال گذشته 648.5 میلیون یورو را صرف ساختمان و تأسیسات ساختمانی برای نظامیان آمریکایی نموده و 333.9 میلیون یورو در همین مدت برای اقداماتی از جمله دستمزدهای خدماتی و پرداخت هزینه خسارت و بعضی آسیب دیدگی ها به نیروهای آمریکایی صرف نموده است.

ابی کارتر در ادامه به آمار نیروهای آمریکایی در آلمان پرداخته و گفته است که در حال حاضر 35 هزار نظامی آمریکایی در پایگاه های نظامی آلمان مستقر هستند.

در این گزارش همچنین به بار اقتصادی استقرار نیروهای آمریکایی برای کاخ سفید نیز پرداخته شده و با استناد به گزارش وزارت دفاع آمریکا اعلام شده است که واشنگتن سال میلادی گذشته به تنهایی حدود 8.125 میلیارد دلار را برای نیروهای خود در آلمان هزینه نموده که این میزان 61 برابر بیشتر از هزینه ای است که برلین به میزان 132.4 میلیون دلار برای این نیروها صرف نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 مرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1090

به "نظامیان آمریکایی 1میلیارد یورو هزینه روی دست آلمان گذاشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان آمریکایی 1میلیارد یورو هزینه روی دست آلمان گذاشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید