وزیر ارشاد: چهره واقعی زن را در این جشنواره سینمایی ببینید

به گزارش مجله سامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با نخستین جشنواره بین المللی فیلم حوا در پیامی به این رویداد بر ضرورت ستایش گری سینمای امروز از ساحت سلیم خانواده تاکید نمود.

وزیر ارشاد: چهره واقعی زن را در این جشنواره سینمایی ببینید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین المللی فیلم حوا، در متن پیغام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نخستین جشنواره بین المللی فیلم حوا آمده است:

هنر و رسانه رسای سینما می کوشد با اتکا بر آداب و آیین ایرانی اسلامی مسئولانه دغدغه عدالت، عزت و هویت اجتماعی خود را به تصویر کشیده و هنرمندانه الگوی عالیه وفاداری، فداکاری و خانواده محوری را از زنان ایرانی به تصویر بکشد.

سینمای امروز باید ستایش گر ساحت سلیم خانواده و روایت گر صدیق چهره واقعی زن باشد و به توجیه نقش متمایز خانواده در کارکردهای اجتماعی بپردازد، تغییر هوشمندانه کلیشه ای مستعمل از زن و خانواده، منحصراً با برساختن الگوهای باورپذیر انسانی و اعتمادآفرینی ممکن می گردد. تاکید دولت مردمی بر عدالت محوری نه صرفاً به مثابه یک گفتمان سیاسی بلکه گزاره گویایی در توسعه سرمایه، تعمیم حمایت ها و تبلیغ متوازن فراوریات سینمایی بوده است که این تمایز آشکارا خود را در فلسفه وجودی رویدادهای سینمایی نشان داده است.

جشنواره حوا مقارن با روز خانواده در ایران رویداد بهنگامی است که توجه سینمای امروز را به جایگاه زن در جامعه ایرانی اسلامی به نمایش می گذارد. تاکید بر موقعیت ممتاز فردی و جمعی زن، تصدیق کنش گری بر اساس آموزه های ایرانی اسلامی و بازتعریف خانواده از مهم ترین مولفه های این رویداد بین المللی محسوب می شوند.

در وجه بین المللی این رویداد، سیاست گذاری آگاهانه ای در تبادل درک موقعیت زن و خانواده شکل گرفته است که مانع از معرفی وارونه و نادرست از چهره واقعی زن عفیف و شریف ایران زمین در اقصی نقاط جهان خواهد بود؛ زنانی که چه در جایگاه علمی و چه در جایگاه هنری، فرهنگی، اجتماعی، مدیریت سیاسی و یا در عرصه اقتصاد، فراوری و کارآفرینی همیشه نقش مشعشع از خود بروز داده اند.

امید آن است که این رویداد فرهنگی، هنری و رسانه ای با استمرار خود، ضمن تاکید بر عدالت اجتماعی و ترویج سینمای خانواده محور، به جریان سینمایی موثر داخلی و خارجی بیانجامد.

آرزو می کنم شعار شورانگیز طلیعه این رویداد، ما پای خانواده ایستاده ایم در ماهیت آثار سینمایی و رویکرد سینماگران تبلور یابد.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم حوا به همت بنیاد بین المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور امروز تا 23 تیر در 13 استان در حال برگزاری است. افتتاحیه این رویداد در شهر تهران امروز سه شنبه 20 تیر از ساعت 14 در سینما فرهنگ برگزار می گردد.

جشنواره حوا با در آغوش درخت افتتاح می گردد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1402 بروزرسانی: 21 تیر 1402 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2303

به "وزیر ارشاد: چهره واقعی زن را در این جشنواره سینمایی ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارشاد: چهره واقعی زن را در این جشنواره سینمایی ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید