پورابراهیمی: پیش بینی وجود حدود 10 میلیون جامانده از سهام عدالت، مردم در صورت عدم نیاز به فروش، سهام را نگه دارند

به گزارش مجله سامی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش بینی می شود حدود 10 میلیون نفر جاماندگان سهام عدالت در کشور وجود دارد.

پورابراهیمی: پیش بینی وجود حدود 10 میلیون جامانده از سهام عدالت، مردم در صورت عدم نیاز به فروش، سهام را نگه دارند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی مجله سامی، محمدرضا پورابراهیمی امشب در جمع اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه در نظام مالی کشور با حجم زیادی از منابعی از پول مردم روبه رو هستیم که خُرد هستند، گفت: تجمیع این منابع می تواند در شاخص های مالی اثرگذار باشد و باعث اشتغالزایی شود.

وی با بیان اینکه از طریق تشکیل شرکت های سهامی و عرضه در بورس می تواند این منابع خرد را تجمیع کرد گفت: امروز در کشور با محدودیت های ناشی از منابع بانکی خارجی روبه رو هستیم.

رئیس کمیسیون مالی مجلس با اشاره به اینکه حجم بسیار زیاد نقدینگی در کشور که می تواند مبنای اتفاقات منفی در کشور شود گفت: طرح های زیادی داریم که اگر این منابع تجهیز شود می توانیم در اقتصاد کشور پیروز باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در استان کرمان در بخش معادن می توانیم با سرمایه گذاری در این بخش و تجهیز منابع نرخ رشد مالی کشور را افزایش داده و پروژه های جدید تعریف کنیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه اخیرا جلسات متعددی در این ارتباط با مسئولان ارشد استان کرمان برگزار کرده و موقعیت بازار سرمایه و ظرفیت آن را تبیین کردیم اضافه کرد: در استان کرمان بیش از 80 درصد بنگاه های نیمه تعطیل و یا تعطیل استان با کمبود نقدینگی و مسائل بانکی روبه رو هستند که می توان از طریق بازار سرمایه آن ها را پشتیبانی کرد.

وی با اشاره به اینکه کنندگان مجلس شورای اسلامی طرح جاماندگان از سهام عدالت را پیگیری می کنند گفت: هفته گذشته کلیات طرح در کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی تصویب شد و جزئیات آن در حال بررسی است.

کننده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه روزانه با حجم زیادی از مراجعات مردم روبه رو هستیم که سهام عدالت ندارند و یا جاماندگان از این سهام هستند مطرح نمود: حدود 52 میلیون نفر مشمول سهام قرار گرفته اند که حدود دو میلیون نفر برگه های سهام آن ها صادر شده، اما اسامی آن ها در سامانه نیست.

وی با بیان اینکه عده ای از جاماندگان نیز فرزندان خانواده هایی هستند که بعد از ثبت نام و بعد از سال 85 به دنیا آمدند، ادامه داد: گروه بعدی افرادی هستند که مشمول شش دهک پایین جامعه بودند و برگه های سهام برای آن ها در گذشته صادر نشده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه گروهی هم داریم که قبلا مشمول دریافت سهام عدالت نمی شدند، اما شرایط مالی کشور سبب شده که امروز شرایط دریافت سهام عدالت را داشته باشند، گفت: برآورد ما این است که حدود 10 میلیون نفر دیگر از افراد جامعه باید به جمع دارندگان سهام عدالت در کشور اضافه شود.

وی با بیان اینکه دستور کار جلسه هفته بعد کمیسیون مالی مجلس نیز تصمیم گیری در مورد جاماندگان سهام عدالت است و این موضوع را با جدیت پیگیری می کنیم، اضافه کرد: آزاد سازی سهام عدالت در روش مستقیم ظرف چند ماه آینده به مردم واگذار خواهد شد و پیشنهاد ما این است که اگر مردم نیاز به فروش سهام خود ندارند این سهام را نگه دارند و در آینده از آن و یا از سود آن بهره گیری کنند.

رئیس کمیسیون مالی مجلس با اشاره به اینکه شرکت هایی که مشمول سهام عدالت هستند شرکت های بزرگی هستند گفت: در بازار سرمایه باید با شناخت کامل فعالیت کرد و به مردم هم تاکید می کنیم که در این عرصه مالی با شناخت وارد شوند.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه یک بازار تخصصی است و باید در این بازار از مشاوران تخصصی بهره بگیرند اضافه کرد: قیمت سهام برای خرید زمانی مناسب است که متناسب با عملکرد شرکت ها بوده و بر اساس واقعیت اقتصاد کشور باشد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه مردم باید مراقبت کنند سهام شرکت هایی را خریداری نکنند که عملکرد شرکت مناسب نیست ادامه داد: تاکید داریم مردم سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ داشته باشند که کاملا قابل رصد هستند و حاکمیت نیز از آن ها پشتیبانی می کند.

وی با بیان اینکه از مردم تقاضا داریم در بازار سرمایه به دیگران نگاه نکنند و ارزش سهام را ببینند و حتما از کارشناسان متخصص مشاوره بگیرند اضافه کرد: بازار سرمایه مانند سپرده بانکی نیست که بعد از مدتی اصل آن را به شما بدهند و مقداری سود بانکی هم به شما تعلق بگیرد بلکه امکان ضرر و زیان در آن وجود دارد.

رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در دنیا آموزش سواد مالی و مالی به مردم وجود دارد گفت: انتظار می رود در کشور ما نیز به این موضوع اهمیت داده شده و رسانه ملی و سایر رسانه ها آموزش سواد مالی به مردم را در برنامه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1134

به "پورابراهیمی: پیش بینی وجود حدود 10 میلیون جامانده از سهام عدالت، مردم در صورت عدم نیاز به فروش، سهام را نگه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورابراهیمی: پیش بینی وجود حدود 10 میلیون جامانده از سهام عدالت، مردم در صورت عدم نیاز به فروش، سهام را نگه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید