چگونه بوی مبلمان نو را از بین ببریم؟

به گزارش مجله سامی، برای دکوراسیون داخلی محیط ها از مبلمان های مختلف با عملکردهای متفاوت استفاده می شود. مبلمان ها ساختاری دارند که به لطف ظاهر زیبایشان ، دکوراسیون را غنی می کند. این محصولات که کاربردی بوده و جلوه فضاها را زیبا می کنند ، پس از خریداری در مکان های مناسب قرار می گیرند. مبلمان نوی که به فضاهای نشیمن آورده می شود ، در اولین استفاده ، بویی از خود متصاعد می کند. مواد مختلفی که در مراحل تولید مبلمان استفاده می شود ممکن است دلیل بوی مبلمان نو باشد. بوی چوب طبیعی در مبلمان ساخته شده از چوب نفوذ می کند. نئوپان و چوب از رایج ترین انواع عطر مبلمان های نو هستند. در این مقاله خواهیم گفت که چگونه بوی مبلمان نو را از بین ببرید.

چگونه بوی مبلمان نو را از بین ببریم؟

دلیل بوی مبلمان نو

در ساخت مبلمان از لاک ها و رنگ ها استفاده می گردد تا ظاهری زیباتر به آنها بدهد و آنها را کاربردی تر کند. بوی این گونه مواد به مبلمان می چسبد. در عین حال ، چسب هایی که برای اتصال قطعات مبلمان استفاده می شوند ، بوی بدی را نیز بر روی خود دارند. مواد شیمیایی مختلفی که در مرحله تولید به کار می روند از دیگر عوامل ایجاد بوی مبلمان تازه هستند. برخی از مبلمان ها حتی اگر از لاک هم درست نشده باشند باز هم بو منتشر می کنند. دلیل این شرایط رطوبت و گرد و غبار زیاد مبلمان بدون لاک و صیقلی است. در چنین مواقعی مبلمان ممکن است بوی تحریک کننده ای در اطراف خود متصاعد نماید.

چگونه بوی مبلمان تازه را از بین ببریم؟

بوی مبلمان نو برای برخی ، شرایط بسیار آزاردهنده ای است. برخی از مخلوط ها را می توان برای حذف بو از محیط تهیه کرد. از بین بردن بوی مبلمان تازه با تهیه یک بوگیر امکان پذیر است. منشا این بو ممکن است استفاده از موادی مانند چوب یا نئوپان در ساخت آن باشد. ممکن است این شرایط بو ناشی از مواد نگهدارنده موجود در این مبلمان باشد.

روش هایی برای از بین بردن بوی مبلمان اعمال می گردد. برای رهایی از این شرایط ، می توان قسمتی را که مبلمان در آن قرار می دهند ، مدتی تهویه کرد. محیطی که مبلمان در آن واقع شده است برای چند ساعت تهویه می گردد تا بوی آن از بین برود و این کاربرد چند روز ادامه دارد. روش دیگری که برای از بین بردن بوی مبلمان تازه استفاده می گردد ، مخلوط سرکه سفید و آب است. مخلوطی با اضافه کردن آب و سرکه سفید به نسبت مساوی تهیه می گردد. سطح مبلمان تازه با پارچه آغشته به این مخلوط پاک می گردد. پاک کردن را می توان روی چوب یا پارچه انجام داد. مخلوط را می توان با اسپری کردن آن بر روی سطوح مبلمان تازه با قرار دادن آن در یک بطری اسپری استفاده کرد. از قلم نیاندازید که بعد از آن مبلمان را با پارچه خشک نمایید.

روش دیگر برای از بین بردن بوی مبلمان

روش دیگری که برای جلوگیری از بوی مبلمان نو استفاده می گردد کمک گرفتن از جوش شیرین است. به دلیل فرمول کربناتی خود ، با اسیدی واکنش نشان می دهد که منجر به ایجاد بوی بد در ناحیه ای می گردد که با خاصیت قلیایی خود در تماس است و بو را در ساختار خود به دام می اندازد.

مقداری جوش شیرین را می توان روی مبلمان چوبی پاشید ؛ به طوری که تمام شب در تماس با مبلمان باقی بماند. با این حال ، پس از تماس کافی ، باید به طور کامل از مبلمان حذف گردد. ماده دیگری که به عنوان خوشبو کننده استفاده می گردد شمع است. شمع ها از جمله روش هایی هستند که بلافاصله برای رفع بو به فکر می رسند. شمع هایی که می توانند برای از بین بردن بو در بسکمک از منطقه ها مختلف مورد استفاده قرار گیرند ، وظیفه نجات محیط از بوی مبلمان تازه خریداری شده را نیز بر عهده می گیرند.

شمع هایی با رایحه های معطر ، علاوه بر این که بوی مبلمان تازه را از بین می برند ، با رایحه های دلپذیر خود فضای فضا را نیز تغییر می دهند. شمع های معطر محصولاتی هستند که ظاهر زیبایی دارند. با قرار دادن شمع های معطر در مدل های سازگار با دکوراسیون در قسمتی که مبلمان تازه در آن واقع شده است ، می توان ضمن از بین بردن بو ، دکوراسیون محیط را نیز غنی کرد. چند شمع را در قسمت مبلمان روشن کرده و مدتی منتظر بمانید.

باز هم روشی دیگر

یکی دیگر از راه چاره برای بوی مبلمان نو ، قرار دادن مخلوط آب از مواد مختلف در اتاقی است که بوی آن وجود دارد. آمونیاک به دلیل ساختاری که دارد یک ماده بسیار موثر در رفع بو است. مخلوطی از آمونیاک و آب تهیه کنید و در ظرفی انتقال داده و در محل مناسبی از محیط قرار دهید. مخلوط دیگری که برای از بین بردن بو استفاده می گردد آب با مواد شوینده است. مقداری مواد شوینده به آب اضافه گردد. از آنجایی که مواد شوینده یک ماده شیمیایی شدید است ، یکی از روش هایی بوده که برای از بین بردن بوی مبلمان تازه استفاده می گردد. آب شوینده در از بین بردن بوی مبلمان تازه بسیار موثر است.

بوی مبلمان برای بیماران تنفسی مضر است

مخصوصاً افراد مبتلا به آسم و بیماری های تنفسی مشابه باید مراقب بوی مبلمان نو باشند. بوهای شیمیایی که مبلمان تازه می تواند حمل کند تأثیرات منفی بر روی افراد با ساختارهای حساس خواهد داشت. به همین دلیل می توان تاکید کرد که مبلمان مورد خرید نباید حاوی مواد شیمیایی بوده و از مواد طبیعی ساخته شده باشد. جدای از این ، روی آوردن به مبلمان با محتوای شیمیایی کمتر برای سلامتی آنها حرکت منطقی تری خواهد بود.

افراد مبتلا به چنین بیماری هایی نباید مبلمان را بلافاصله پس از اتمام تولید خریداری کنند. زیرا شرایط بو ناشی از تولید تازه مبلمان است. در این صورت می توان به عنوان راه چاره ، مبلمان را از انبار ، به محل مورد استفاده برد. بنابراین ، بوی مبلمان تازه نه در خانه ، بلکه در منطقه دیگری برای مدتی پخش می گردد.

بوی مبلمان نو چه زمانی می رود؟

مواد موجود در مبلمان تازه می توانند در نتیجه انتشار گاز بو ایجاد کنند. این بو هوای نامطلوب در محیط ایجاد کرده و روش هایی برای از بین بردن این بو به کار می رود. می توان گفت بویی که از مبلمان تازه ساخته شده از ام دی اف لام و نئوپان متصاعد می گردد چندان شدید نیست. با این حال ، طبیعی است که مبلمان با رنگ لاکی بو بدهد. به دلیل تازگی مبلمانی که به تازگی تولید شده ، بوی آن به منطقه پخش می گردد. راه های مختلفی برای از بین بردن این بوها وجود دارد.

با استفاده از روش هایی مانند شیر جوشانده و نان بیات می توان با یک شب صبر کردن ، بوی تحریک کننده را از بین برد. در عین حال ، کسانی که نمی خواهند برای از بین بردن این بوها صبر کنند ، به روش هایی برای تسریع این روند متوسل شوند. اسپری های خوشبو کننده ، که به طور ویژه برای از بین بردن بو از مبلمان تازه ساخته شده اند ، در ناحیه ای که بو جذب می گردد ، استفاده می گردد. جدا از این ، می توانید مخلوط های کاملاً طبیعی درست کرد و به از بین بردن بوی مبلمان کمک نمود.

منبع: اتاق
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2284

به "چگونه بوی مبلمان نو را از بین ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بوی مبلمان نو را از بین ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید