یوسف نژاد: افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می شوند، وضعیت ایثارگری افراد قبل از ابلاغ قانون بازنشستگی لحاظ خواهد شد

به گزارش مجله سامی، نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی گفت: اینکه برخی از روسای فدراسیون ها به دنبال افزایش درصد جانبازی شان باشند را رصد خواهیم کرد.

یوسف نژاد: افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می شوند، وضعیت ایثارگری افراد قبل از ابلاغ قانون بازنشستگی لحاظ خواهد شد

به گزارش مجله سامی، علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: فلسفه این قانون و توجیه آن این بود که فضای بیشتر در کادر مدیریتی برای جوان ها باز گردد و افرادی که تاکنون مانعی برای حضور نیروهای جوان تر بوده اند کنار بروند و فضا برای سایرین باز گردد. قرار شد با ابلاغ این قانون از ادامه حضور اسامی تکراری و معمولا کم انگیزه در سطح مدیریت خودداری گردد.

وی درباره اجرای قانون مذکور در ورزش بیان کرد: در هر اداره ای که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می گردد این قانون اجرا خواهد شد حتی اگر این بودجه اندک هم باشد باز هم مشمول این قانون است.

یوسف نژاد درباره اینکه فدراسیون های ورزشی مانند فدراسیون فوتبال نیز مشمول این قانون خواهند شد توضیح داد: تمامی فدراسیون ها، تیم های ورزشی، معاونین وزارت ورزش مشمول این قانون خواهند بود.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می کرد در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد عده ای از روسای فدراسیون ها با توجه به قانون ایثارگری به دنبال این هستند که درصد جانبازی شان را به بالای 50 درصد برسانند خاطر نشان کرد: صدردصد این افراد را رصد خواهیم کرد. چیزی که ملاک است این است که وضعیت افراد قبل از ابلاغ این قانون لحاظ خواهد شد و وضعیتی که بعد از ابلاغ قانون بوجود می آید مشمول نخواهد شد بنابراین وضعیت افراد از این تاریخ به قبل محسوب می گردد و بعد از این دیگر محاسبه نخواهد شد.

وی تاکید نمود: تمامی دستگاه های اجرایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاد می نمایند مشمول اجرای این قانون هستند و اینکه برخی از نهادهای عمومی می گویند که ما غیردولتی هستیم و مشمول این قانون نخواهیم شد مثل شهرداری ها درست نیست و همه آنها مشمول این قانون خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 دی 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 30

به "یوسف نژاد: افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می شوند، وضعیت ایثارگری افراد قبل از ابلاغ قانون بازنشستگی لحاظ خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوسف نژاد: افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می شوند، وضعیت ایثارگری افراد قبل از ابلاغ قانون بازنشستگی لحاظ خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید