آب دریاچه ارومیه 40 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: در کنار بارش های خوب اخیر، ستاد احیای دریاچه نیز کوشش نموده و 80 کیلومتر لایروبی در راستا آجی چای انجام شده و با اصلاح الگوی کشت 29 درصد آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شده است.

آب دریاچه ارومیه 40 درصد افزایش یافت

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به احیای این دریاچه گفت: سال گذشته 147 میلیارد تومان برای احیای دریاچه در نظر گرفته شد که فقط 50 درصد آن تخصیص یافت ولی بودجه سال جاری هنوز معین نیست.

وی تاکید نمود: ما تمام کوشش خود را برای حفظ روند افزایشی آب دریاچه به کار می گیریم، در حوضه آبریز دریاچه 350 میلی متر بارش انجام شده است که قبل از افزایش 40 درصدی آب دریاچه ارومیه، این میزان 200 میلی متر بود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه هم اکنون تراز اکولوژیک دریاچه 1271 حدود متر است، توضیح داد: این شرکت لایروبی رودخانه های منتهی به دریاچه را در دستور کار دارد و در کنار آن از اضافه برداشت ها جلوگیری می نماید.

جلیل زاده اضافه نمود: در کنار راهنمایی روان آب ها به دریاچه بخشی از آب سد قلعه چای نیز به طرف دریاچه ارومیه راهنمایی شد و این دریاچه اوضاع رو به بهبودی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 10 تیر 1398 شناسه مطلب: 165

به "آب دریاچه ارومیه 40 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب دریاچه ارومیه 40 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید