آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019

به گزارش مجله سامی، طی روزهای گذشته در خبرها خواندیم که هواوی به عنوان یکی از سرشناس ترین غولهای فناوری چین پیروز به رکورد شکنی و فروشی خیره نماینده شده است، این موضوع باعث شده بعضی تحلیلگران به این موضوع توجه نمایند که آیا هواوی می تواند صندلی اپل در بازارهای جهانی را به نام خود سند بزند؟

آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رقابت بین غولهای فناوری چین و ایالات متحده در حال روز به روز داغ تر می گردد که تعرفه های تجاری و مسائل بین دولت ها نیز لحظه به لحظه پر رنگ تر می شوند. در این میان رشد چشمگیر غول فناوری چین، یعنی هواوی نیز توجه بسیاری را به خود جلب نموده است.

این در حالی است که غول فناوری ایالات متحده یعنی اپل نیز بیکار ننشسته و آمار فروش مناسبی در سال 2018 از خود به جا گذاشته است.

شاید نقطه عطف غول فناوری چین در سال 2018 گوشی هوشمند P20بود. این شرکت در سال 2018 بیش از 200 میلیون واحد از این گوشی فراوری نموده است و این برای اولین بار است که این شرکت درست مثل اپل در فروش گوشی های هوشمند خود تا این حد پیروز عمل می نماید.

درواقع این شرکت فناوری چینی در امسال افزون بر فروش در چین، در اروپا و آفریقا نیز به میزان قابل توجهی فروش خود را افزایش داده است و در حال حاضر نسبت به فروش فروش 153 میلیون دستگاه در سال 2017 بیش از 30 درصد رشد داشته. جالب است بدانید سری P20، در آلمان بسیار محبوب شده است.

با این حال، دستگیری یک مدیر ارشد هواوی در کانادا در اوج جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین باعث شد این شرکت از بسیاری از اهداف بلند مدت ارتباطی خود برای سال 2019 دور گردد. اهدافی که می توانست سود تجاری هواوی را به شدت ارتقا دهد.

درواقع پس از از این دستگیری بعضی از کشورهای اروپایی اعلام کردند تمایلی ندارند از تجهیزات هواوی در زیرساخت های اینترنت 5G استفاده نمایند. این کشورها عمدتا متحدان ایالات متحده بودند و شامل استرالیا، بریتانیا و نیوزیلند می شدند. البته ژاپن نیز به جمع این کشورها پیوسته است.

شرکت هواوی 10.4درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را در سال 2017 کنترل کرد و درست پشت سر سامسونگ الکترونیک با 21.6 درصد و اپل با 14.7 درصد ایستاد. اما در سال 2018 این غول فناوری چین یک جهش بزرگ داشت و پیروز شد به رکورد اپل نزدیک گردد . رکوردی که در سال 2017حدود 215.8 میلیون دستگاه بود.

اکنون باید دید در سال 2019 با وجود شدت دریافت اختلافات ایالات متحده و چین در حوزه فناوری و محدود شدن فروش هواوی در بعضی بازارها، این غول فناوری تا چه حد پیروز خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 490

به "آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید