استقبال گسترده دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات سرانجام ترم، ثبت نام قطعی بیش از 23 هزار دانشجو در کمتر از 36 ساعت

به گزارش مجله سامی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام قطعی بیش از 23 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه انتخاب محل امتحانات سرانجام ترم این دانشگاه اطلاع داد.

استقبال گسترده دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات سرانجام ترم، ثبت نام قطعی بیش از 23 هزار دانشجو در کمتر از 36 ساعت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه انتخاب محل امتحانات خاتمه ترم دانشجویان، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حفظ سلامت دانشجویان، آرامش خاطر خانواده ها و جلوگیری از سفرهای بین شهری، اقدام به راه اندازی سامانه https://azmoon99.iau.ac.ir نموده است، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به این سامانه می توانند نزدیک ترین واحد دانشگاهی محل سکونت خود را به عنوان محل برگزاری امتحانات خاتمه ترم خود انتخاب نمایند.

وی با بیان اینکه بیش از 15 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی غیربومی هستند، اظهار کرد: با توجه به ویژگی خاص دانشگاه آزاد اسلامی از جمله شبکه گسترده این دانشگاه و دارا بودن بیش از 400 واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور، امکان برگزاری امتحانات خاتمه ترم به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی فراهم است. از این رو، مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت سایر بخش های دانشگاه و با طراحی سامانه مذکور، شرایط برگزاری امتحانات دانشجویان در نزدیکترین واحد دانشگاهی محل سکونت را فراهم نموده است.

همتی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده از این سامانه می توانند با تلفن های همراه هوشمند که دارای سیستم عامل اندروید نسخه 5 به بالاست، در این سامانه ثبت نام و لیست دروس، تاریخ دقیق امتحانات و آدرس واحدهای دانشگاهی را مشاهده و واحد مورد نظر را برای برگزاری امتحانات انتخاب نمایند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر امنیت بالای سامانه امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پس از بارگذاری اطلاعات، تمامی دانشجویان متقاضی استفاده از فرصت میهمانی امتحانات خاتمه ترم، سوالات امتحانی به صورت رمزگذاری شده در سامانه بارگذاری شده و در ساعت برگزاری امتحان بر روی تلفن همراه دانشجویان قابل رویت است. دانشجویان پس از مشاهده سوالات، پاسخ سوالات را بر روی برگه های امتحانی نوشته و در خاتمه آن را به مجریان امتحان تحویل می دهند.

وی اضافه کرد: پس از خاتمه ساعت امتحان، پاسخ ها به وسیله سامانه برای اساتید دانشجویان ارسال و نسخه فیزیکی پاسخ ها نیز به واحد مبدأ ارسال می گردد.

همتی با بیان اینکه رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی استفاده حداکثری از ظرفیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی است، گفت: تمام کوشش ما ایجاد آرامش برای دانشجویان و خانواده آنهاست، از این رو خود را موظف به برطرف نواقص و پاسخگویی به سوالات دانشجویان می دانیم، به طوری که در دو روز گذشته کارشناسان فنی این مرکز به بیش از 2100 تماس تلفنی و پیغام دانشجویان پاسخ دادند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی از استقبال گسترده دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات خاتمه ترم اطلاع داد و گفت: در 36 ساعت گذشته بیش از 100 هزار دانشجو با مراجعه به سامانه، ثبت نام اولیه خود را انجام دادند و بیش از 23 هزار دانشجو ثبت نام خود را برای انتخاب محل امتحانات خاتمه ترم فطعی نموده اند.

وی در خاتمه گفت: فرایند ثبت نام دانشجویان تا خاتمه روز پنج شنبه 22 خرداد ادامه دارد و دانشجویان می توانند با مراجعه به این سامانه واحد دانشگاهی مورد نظر خود را برای امتحانات خاتمه ترم انتخاب نمایند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1091

به "استقبال گسترده دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات سرانجام ترم، ثبت نام قطعی بیش از 23 هزار دانشجو در کمتر از 36 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال گسترده دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات سرانجام ترم، ثبت نام قطعی بیش از 23 هزار دانشجو در کمتر از 36 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید