برند حناچی پل و اتوبان نیست، فرهنگ و میراث است

به گزارش مجله سامی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبه حفاظت از میراث معاصر توسط شهردار تهران گفت: برند شهردار تهران پل و اتوبان نیست، فرهنگ و میراث است.

برند حناچی پل و اتوبان نیست، فرهنگ و میراث است

به گزارش خبرنگاران، علی اعطا در جریان دویست و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با اشاره به مصوبه الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر شهر تهران در تاریخ 21 اردیبهشت ماه امسال گفت: به موجب این مصوبه مقرر شده بود شهرداری تهران در یک بازه زمانی دوماهه مجموعه ای از اقدامات را انجام دهد.

وی اضافه نمود: مقرر بود شهرداری تهران با رویکردهایی از جمله سیاست های اقتصادی و کالبدی و بهره برداری، جهت حفاظت از این آثار ، پیگیری ثبت بعضی از این آثار در فهرست میراث فرهنگی، تهیه بانک اطلاعاتی و مسائلی از قبیل حق انتقال توسعه، لایحه را ارائه دهد. اخیراً اقدامات خوبی در معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی در این خصوص صورت گرفته اما آنچه مشهود است این است که در مهلتی مقرر و زمان مناسب، این مصوبه در این دوره به پایان نخواهد رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این مصوبه شورا بر مبنای یکی از راهبردهای طرح جامع تهران است که از لزوم حفاظت از آثار فرهنگی و تاریخی و معاصر شهر تهران صحبت می نماید، گفت: برند شهردار تهران ساخت پل و تونل نیست، حفظ فرهنگ و هویت و میراث است. این مصوبه بر اساس طرح جامع بوده است؛ طرح جامعی که در دولت دوم اصلاحات، دکتر حناچی از کسانی بود که از راهبران تهیه طرح بود.

وی ادامه داد: یکی از جهت گیری های این مصوبه حفاظت از بافت ها و بناهای ارزشمند معاصر است و موجب شگفتی است که در این دوره که شورای شهر هم به این مسائل گرایش دارد، با اولویت دست چندم با آن برخورد می گردد.

اعطا با بیان اینکه تقریباً هر هفته یا هر 10 روز یک خبر از تخریب بناها و آثار ارزشمند را که هویت کالبدی و هویت منظرین شهر را تشکیل می دهند می شنویم، گفت : برای برطرف این بی عملی، سستی و تعلل، اگر اراده جدی شکل نگیرد، ماه های آینده هم سپری می گردد و این مصوبه که دغدغه این دوره از شورا بوده ، به بایگانی مصوبات 20 سال اخیر شوراهای شهر می پیوندد.

سخنگوی شورای شهر تهران از شهردار تهران خواست که در رابطه با اجرای این مصوبه تعلل نگردد و شخص پیروز حناچی این مصوبه را به طور مستقیم دنبال کند تا به نتیجه برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1503

به "برند حناچی پل و اتوبان نیست، فرهنگ و میراث است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برند حناچی پل و اتوبان نیست، فرهنگ و میراث است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید