حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان لغو برکسیت شد

به گزارش مجله سامی، حزب لیبرال دموکرات، چهارمین حزب بزرگ انگلیس خواهان لغو برکسیت شده و به این ترتیب از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت نخواهد کرد.

حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان لغو برکسیت شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ، حزب لیبرال دموکرات، چهارمین حزب بزرگ انگلیس به طور رسمی اعلام نمود از جدایی این کشور از اتحادیه اروپا حمایت نخواهد کرد و رویکرد لغو برکسیت را در پیش کرفته است.

این حزب اعلام نمود در صورت پیروزی در انتخابات و بدست دریافت قدرت خروج از اتحادیه اروپا را کنار خواهد گذاشت.

حزب لیبرال دموکرات که هم اکنون 18 کرسی از 650 کرسی مجلس عوام انگلیس را در اختیار دارد توانسته نظر شماری از نمایندگان مخالف جدایی این کشور از اتحادیه اروپا از سایر احزاب را جلب کند.

تام بریک سخنگوی حزب لیبرال دموکرات با اعلام موضع رسمی این حزب گفت: ما به کابوس برکسیت که همه کشور را به زیر کشیده است سرانجام می دهیم.

تاکنون چند نماینده از حزب حاکم محافظه کار نیز به این حزب پیوسته اندو موجب شد حزب حاکم اکثریت خود را در مجلس عوام از دست بدهد.

اعلام موضع رسمی حزب لیبرال دموکرات مبنی بر لغو برکسیت شرایط را برای بوریس جانسون رهبر حزب حاکم محافطه کار و نخست وزیر این کشور سخت تر نموده است.

بوریس جانسون که طرفدار سرسخت جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا تا نهم ابان به هر شکل ممکن است 21 نفر از هم حزبی های خود را به علت مخالفت با این رویکردش از حزب محافظه کار اخراج کرد. موضع حزب لیبرال دموکرات موجب خشم طرفداران برکسیت به ویژه حزب برکسیت و نایجل فاراژ رئیس این حزب شده است.

تیر ماه 1395 در یک همه پرسی، نزدیک 52 در صد مردم انگلیس به جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا رای دا دند که باگذشت بیش از سه سال و تغییر دو نخست وزیر هنوز این خواست مردمی اجرا نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 356

به "حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان لغو برکسیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان لغو برکسیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید