لیبرال دموکرات های انگلیس رسماً به بریگزیت نه گفتند

به گزارش مجله سامی، حزب لیبرال دموکرات انگلیس رسماً سیاست عدم خروج از اتحادیه اروپا را اتخاذ کرد.

لیبرال دموکرات های انگلیس رسماً به بریگزیت نه گفتند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش مجله سامی، حزب لیبرال دموکرات انگلیس با اتخاد موضع سرسختانه تر در قبال خروج از اتحادیه اروپا، اعلام نمود که رسماً سیاست عدم خروج از اتحادیه اروپا را اتخاذ می نماید و در صورت پیروزی در انتخابات و به دست دریافت قدرت، آن را عملی خواهد نمود.

این حزب از 650 کرسی مجلس انگلیس تنها 18 کرسی را در اختیار دارد و با اتخاذ سیاست نه به بریگزیت امیدوار به جلب آرای 16 میلیون نفری است که در همه پرسی سال 2016 انگلیس به ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا رأی دادند.

حزب لیبرال دموکرات انگلیس در صورت پیروزی در انتخابات و به دست آوردن کرسی های لازم برای در اختیار دریافت قدرت، کاری خواهد نمود که در عرصه سیاست انگلیس بی سابقه خواهد بود.

بوریس جانسون، نخست وزیر فعلی انگلیس وعده داده است که کشورش را 31 اکتبر، با یا بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج کند. وعده جانسون و سیاست وی انگلیس و حتی هم حزبی های او را به دو جناح مخالف و موافق تبدیل نموده است.

اعلام خروج از اتحادیه اروپا آن هم به هر قیمتی، برای بوریس جانسون و حزب محافظه کارش گران تمام شده و باعث شده است جانسون و حزبش اکثریت را در مجلس از دست بدهند و به فکر انتخابات زودهنگام باشند.

تام بریک، سخنگوی حزب لیبرال دموکرات گفت: ما نقطه پایانی بر کابوس بریگزیت خواهم گذاشت؛ بریگزیتی که کل کشور را به زیر می کشد و ما را از هم می درد.

امروزه آنچه بر گستره سیاسی انگلیس سایه افکنده، چیزی جز موضوع بریگزیت نیست. این بحران جامعه را دو پاره نموده است: حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در یکسو و موافقان ماندن این کشور در اتحادیه در سوی دیگر. عمق این انشقاق در صحنه سیاسی انگلیس با بیان این واقعیت بیشتر ملموس می گردد که لیبرال دموکرات های خواستارِ باقی ماندن در اتحادیه اروپا، با محافظه کاران دست در دست هم داشتند. حزب لیبرال دموکرات با محافظه کارانی که خواستار وداع با اتحادیه هستند در سال 2010 میلادی دولتی ائتلافی تشکیل داده بودند که پنج سال بر سر کار بود.

شانس پیروزی در انتخابات برای لیبرال دموکرات های انگلیس که هرگز نتوانسته اند بیش از 62 کرسی را در مجلس انگلیس از آن خود نمایند، آنچنان که باید زیاد نیست و به همین ترتیب راه برای تشکیل دولت توسط جو سوینسون، رهبر این حزب نیز هموار نیست.

بر اساس گزارش یور نیوز، نتیجه دو نظرسنجی متفاوت که روز یک شنبه منتشر شد، صندلی حزب لیبرال دموکرات انگلیس را به ترتیب با 21 و 8 درصد تفاوت، بعد از دو حزب محافظه کار و حزب کارگر انگلیس نشان می دهد.

بوریس جانسون خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام است؛ انتخاباتی که به روال معمول باید سال 2022 میلادی برگزار می شد اما این خواست جانسون نیز با مخالفت احزاب مخالف از جمله حزب لیبرال دموکرات تا به امروز عملی نشده است.

احزاب مخالف می گویند می خواهند اول از همه، از این اطمینان حاصل نمایند که بوریس جانسون نتواند انگلیس را بدون دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا از اتحادیه خارج کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 345

به "لیبرال دموکرات های انگلیس رسماً به بریگزیت نه گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبرال دموکرات های انگلیس رسماً به بریگزیت نه گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید