درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

به گزارش مجله سامی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه داروهای زیستی ایرانی به دروازه های جهانی رسیده است، گفت: درمان بیماران دیگر کشورها با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفته است.

درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

به گزارش مجله سامی، مصطفی قانعی در نشست ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به رتبه نخست شرکت های دانش بنیان زیستی در بین دیگر شرکت ها، اظهار کرد: 50 درصد درآمد شرکت های دانش بنیان و 60 درصد صادرات دانش بنیان کشور مربوط به حوزه زیست فناوری است. این موضوع نشان می دهد ایران در این حوزه رشد بسیار خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: ایران در حوزه بیوتکنولوژی به خصوص در زمینه پزشکی رشد خوبی دارد و به مرحله ای رسیدیم که علاوه بر تامین نیازهای داخل، اقدام به صادرات داروهای بیوتکنولوژی به خارج از کشور می کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری، روسیه، عراق، سوریه، پاکستان، مالزی و ترکیه را مهم ترین مشتری های داروهای زیستی ایرانی دانست و گفت: انتقال دانش بیوتکنولوژی این داروها به کشور آرژانتین نیز در حال شکل گیری است.

قانعی همچنین توضیح داد: حداقل یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارزش تولیدات محصولات بیوتکنولوژی کشور است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این رقم افزایش یابد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تاکید نمود: صنعت زیست فناوری صنعتی ارزش آفرین است و توجه به تمام زوایای آن راهگشای توسعه مالی است. به طور مثال در این حوزه بخش های مختلفی چون جلبک، کشاورزی زیستی، سوخت های زیستی و غیره هم وجود دارد که توسعه آنها می تواند به رونق مالی در کشور منجر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 416

به "درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان بیماران خارجی با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید