روسیه خواهان خویشتن داری ایران و آمریکا درباره برجام شد

به گزارش مجله سامی، معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به اقدام هسته ای جدید ایران با اعلام اینکه کاهش تدریجی تعهدات هسته ای ایران نتیجه تحریم های آمریکاست، ایران و آمریکا را به خویشتن داری در راستای بهبود اوضاع پیرامون برجام دعوت کرد.

روسیه خواهان خویشتن داری ایران و آمریکا درباره برجام شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک خواهان خویشتن داری ایران و آمریکا به منظور یاری به بهبود اوضاع پیرامون برجام شد.

ریابکوف در مورد شروع غنی سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در تأسیسات زیرزمینی سایت هسته ای نطنز به اسپوتنیک گفت: ما این را یک اقدام جدی تلقی می کنیم و از آن نگرانیم. ما از همه طرف ها خواسته ایم و می خواهیم که خویشتن داری نمایند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا باید اقداماتی را در راستای بهبود اوضاع صورت دهد، اظهار داشت: آنها باید در راستا برداشتن تحریم ها پیش بروند. در شرایط کنونی به یک نیروی محرک [برای تغییر اوضاع] احتیاج است. اما آنچه تا به امروز تنها شاهد گسترش تحریم ها علیه ایران بوده ایم. بنابراین ایران نیز سیاست کاهش تدریجی پایبندی به تعهدات داوطلبانه خود ذیل برجام را در پیش گرفته و فعالیت های هسته ای خود را افزایش داده است.

معاون سیاسی وزیر خارجه روسیه توضیح داد: بهره گیری از این فرصت برای کوشش در راستای تدوین یک نقشه راه به منظور بهبود کلی اوضاع، مهم است. من بار دیگر به شما می گویم که یک حرکت مثبت از سوی آمریکا در این شرایط بسیار مهم است. ولی ما از طرف ایرانی نیز می خواهیم که خویشتن داری کند و دنبال ایجاد تنش نباشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1582

به "روسیه خواهان خویشتن داری ایران و آمریکا درباره برجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان خویشتن داری ایران و آمریکا درباره برجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید