فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران/اصفهان رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خود را به ایران تا بعد از ماه مارس لغو نموده و یا به تعویق درآورده اند، گفت: گردشگران چینی در ایران به محض دیدن یک گروه گردشگر چینی دیگر، ماسک می زنند یا تغییر جهت می دهند.

فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

مریم هدائیان در گفت وگو با مجله سامی اظهار کرد: رئیس بهداشت استان اصفهان به همه نهادها ازجمله میراث فرهنگی نامه زده و درخواست نموده بود که هتل ها و آژانس ها در مورد مهمانان خارجی به ویژه چینی زبان ها، نسبت به وجود بیماری های تنفسی هشیار باشند و اگر مورد مشکوکی دیدند اطلاع بدهند.

وی ادامه داد: در این نامه 20 مورد نیز در قالب آموزش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و مراقبت های بهداشتی ذکرشده بود که البته ما منتظر ابلاغ این نامه نبودیم و از همان روزهای ابتدای شیوع بیماری، مطالبی را در قالب پی دی اف آماده نموده و هر آنچه باید راهنمایان گردشگری در رابطه با کرونا می دانستند به آن ها گفتیم؛ چون آن ها مرتب با گردشگران در تماس اند.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری اصفهان اظهار داشت: بعضی از همکاران که این روزها راهنمای تورهای چینی بودند، تعریف می کردند که همۀ چینی ها بلااستثنا برای خود ماسک خریدند و خودشان نیز بسیار نگران این بیماری بودند چون با دیدن دیگر گردشگران هم وطن خود، یا سریع ماسک می زدند و یا تغییر جهت می دادند!

هدائیان با اشاره به این که تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خود را به ایران تا بعد از ماه مارس لغو نموده و یا به تعویق درآورده اند، گفت: عمده گردشگران فرهنگی تاریخی ایران چینی زبان ها هستند که طی ماه های اخیر برای حضور آن ها به مناسبت سال نوی چینی در ایران تبلیغ و بازاریابی شده بود اما با بروز این بیماری و شنیدن خبر تعطیلی پروازها بسیاری از آن ها برنامه های دو سه روز آخر تورشان را لغو کردند تا پیش از تعطیل شدن پروازها به کشورشان برگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 702

به "فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید