مسمومیت الکلی 11 نفر در حاجی آباد هرمزگان

به گزارش مجله سامی، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مسموم شدن 11 نفر در پی مصرف الکل متانول، در حاجی آباد اطلاع داد.

مسمومیت الکلی 11 نفر در حاجی آباد هرمزگان

به گزارش فارس، محمود حسین پور رییس اورژانس در این باره گفت: حدود ساعت 13 بعد ازظهر سی و یک خرداد، اولین بیمار، آقا حدودا 35 ساله با کاهش سطح هوشیاری ناشی از مصرف الکل متانون، با وسیله شخصی به بیمارستان فاطمه الزهرا حاجی آباد مراجعه و با توجه به وخامت حال بیمار بالافاصله برای وی لوله تنفسی گذاشته و تحت دیالیز قرار می گیرد. فرد دوم نیز، حدود ساعت 13:40 با کاهش سطح هوشیاری به بیمارستان مراجعه می نماید. این بیمار نیز، آقا و حدودا 39 ساله می باشد که با توجه به وخامت حالش در بخش مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان واقع شده است.

بیمار های بعدی نیز با علائم سرگیجه و تاری دید به بیمارستان مراجعه می کنند. یکی از بیماران، آقای 20 ساله بعد از درمان اولیه و بهبود علائم مسمومیت با رضایت شخصی ترخیص، ولی دو نفر دیگر، آقای 55 و 30 ساله همچنان تحت درمان هستند. این دو نفر هوشیار می باشند.

حسین پور در ادامه با عنوان اینکه تا این زمان 11 نفر بدلیل مسمومیت با الکل راهی بیمارستان شده اند گفت: از این تعداد 6 نفر با رضایت شخصی مرخص، 2 نفر بدحال بوده و در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو بستری اند و 3 نفر دیگر با علائم تاری دید و سرگیجه در بخش بستری و تحت نظر می باشند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه خاطر نشان کرد با توجه به احتمال افزایش تعداد مسمومین به تمام بیمارستان های استان و بعلاوه پایگاه های اورژانس 115 آماده باش کامل داده شده است.

ضروری است که مردم در این خصوص کاملا هوشیار باشند و چنان چه علائم مسمومیت با الکل متانول داشتند سریعا به بیمارستان مراجعه کنند یا با اورژانس 115 تماس بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2295

به "مسمومیت الکلی 11 نفر در حاجی آباد هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت الکلی 11 نفر در حاجی آباد هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید