هوای ناسالم در بعضی مناطق تهران

به گزارش مجله سامی، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در شرایط قابل قبول است اما در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

هوای ناسالم در بعضی مناطق تهران

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (13 خردادماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

همچنین افزایش نسبی تندی باد تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال با توجه به حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن، در بعضی مناطق فراوری و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر خواهد شد.

افزایش حجم ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق خواهد شد و شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می گردد.

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران همچنین پیش بینی نموده است که کاهش تندی باد تا صبح روز آدینه (14 خردادماه) همراه با انباشت آلاینده ها از ساعات گذشته سبب برقراری شرایط نامطلوب در مناطق پرتردد خواهد شد. رشد ناپایداری جوی در طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. هرچند در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا گردد.

با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت آدینه همراه با وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص در 24 ساعت گذشته دی اکسید نیتروژن، میانگین کیفیت هوا 82 و در شرایط قابل قبول بود. میانگین کیفیت هوا هم اکنون 87 و در شرایط قابل قبول است و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به عنوان آلاینده شاخص اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1702

به "هوای ناسالم در بعضی مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ناسالم در بعضی مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید