تور ارمنستان ارزان: حمایت اتحادیه اروپا از تماس مستقیم جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ترند، تویوو کلاار، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در قفقاز جنوبی و بحران در گرجستان اظهار داشت که اتحادیه اروپا از تماس ها و تعامل مستقیم بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان حمایت می نماید.

تور ارمنستان ارزان: حمایت اتحادیه اروپا از تماس مستقیم جمهوری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

این مقام اروپایی در واکنش به انتشار گزارش وزیر امور خارجه آذربایجان در خصوص گفتگوی تلفنی با همکار ارمنی خود نوشت: تحول مهم پس از نشست هفته گذشته بروکسل. اتحادیه اروپا از تماس و تعامل مستقیم حمایت می نماید.

انتشار این بیانیه چند ساعت پس از آن صورت گرفت که جیحون بایراموف و آرارات میرزویف وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره آمادگی ها برای توافق صلح میان دو کشور تلفنی رایزنی کردند.

به گزارش وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، طرفین موضوع تشکیل کمیسیون مشترک مرزی میان دو کشور را نیز مورد رایزنی قرار داده و در خصوص بعضی موضوعات بشردوستانه گفتگو کردند.

لازم به ذکر است الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در 6 آوریل طی نشستی در بروکسل موافقت کردند که فرایند تنظیم توافق صلح را شروع و تا سرانجام آوریل 2022 یک کمیسیون مشترک مرزی تشکیل دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2073

به "تور ارمنستان ارزان: حمایت اتحادیه اروپا از تماس مستقیم جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: حمایت اتحادیه اروپا از تماس مستقیم جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید