نماینده غنی در امور حقوق بشر افغانستان از سمتش برکنار شد

به گزارش مجله سامی، سیما سمر، نماینده ویژه رئیس جمهوری و وزیر دولت در امور حقوق بشر از سوی ریاست جمهوری افغانستان از سمتش برکنار شد.

نماینده غنی در امور حقوق بشر افغانستان از سمتش برکنار شد

به گزارش خبرنگاران، خانم سمر سال گذشته در این سمت گماشته شده بود ولی می گوید در ظرف یک سال گذشته دفتر و ساختمانی در اخیتارش گذشته نشده بود و همکاران او با استفاده از امکانات شخصی کار می کردند.

سیما سمر، امروز (یکشنبه) در یک گفت وگو با علی آرش، خبرنگار بی بی سی در کابل تایید کرد که در زمینه برکناری خود نامه ای دریافته نموده است که اگر جعلی نباشد نشان می دهد که از سمتش بدون اطلاع قبلی و مشورت کنار گذاشته شده است.

منبعی از ریاست جمهوری افغانستان اما برکناری خانم سمر را به بی بی سی تایید کرد.

در مکتبوب پیشنهادی ریاست اداره امور ریاست جمهوری همچنین لغو دفتر نماینده فوق العادهرئیس جمهوری در امور توسعه مالی، تجارتی و کاهش فقر مربوط به محمد یوسف غضنفر هم منظور شده است.

برکناری خانم سمر از سوی اداره امور ریاست جمهوری پیشنهاد شده و رییس جمهوری آن را منظور نموده است.

آقای غضنفر از سرمایه گذاران افغانستان بود که در زمان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در تیم آقای غنی در سطح مساوی با معاون سوم وی قرار داشت ولی بعدا به نسبت یک بیماری درگذشت.

سیما سمر سال گذشته پس از یک دهه کار به عنوان رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به این سمت منصوب شده بود.

سیما سمر می گوید که از سوی ارگ در زمینه برکناری اش با او تماس گرفته نشده است.

سیما سمر گفت ظرف یک ونیم سال گذشته که در این سمت گماشته شده بود، دفتر رسمی نداشت و از امکانات شخصی با 16 نفر کارمند در ساختمان یک دانشگاه، سه اتاق را به اجاره گرفته بودند. او گفت دولت تنها در ماه گذشته چند پایه کامپیوتر به ما داد.

سیما سمر پیش از انتصاب در این وزارت، برای 18 سال رییس کمسیون مستقل حقوق بشر افغانستان بود و جوایز متعدد داخلی و بین المللی دریافت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1424

به "نماینده غنی در امور حقوق بشر افغانستان از سمتش برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده غنی در امور حقوق بشر افغانستان از سمتش برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید